Neoriginální čelisti pro AL-KO

POZOR!!!

Vzhledem k rostoucímu množství požadavků na opravu brzdového systému přívěsu, který je vybaven novými neoriginálními brzdovými čelistmi a je prováděna amatérsky nebo v neškolených servisech, bychom rádi upozornili na fakt, že hlavní příčinou těchto problémů je právě použití těchto neoriginálních součástek. Kvalita materiálů, nedostatečná přesnost výroby a nevhodné technologie jsou hlavními důvody. Abychom mohli garantovat správné nastavení, účinnost a funkci brzdového systému, je nutné v rámci profesionální opravy nahradit nevhodné komponenty originálními výrobky.

Správná funkce brzdového systému závisí zejména na kvalitě brzdového obložení. Interní testy provedené společností AL-KO ukázaly, že napodobeniny brzdových čelistí (tzv. druhovýroba) vykazují v testu v solné mlze výrazně horší výsledky než originální čelisti AL-KO. Po pouhých 48 hodinách testování v solné mlze lze na neoriginálním brzdovém obložení pozorovat značné stopy koroze. Použití těchto produktů tak v praxi vede k rychlé korozi brzd, a to i po krátkém období používání.

 

Jak poznat druhovýrobu?

  • Solidnější prodejci napodobeniny označují např. jako "druhovýroba", "náhrada", "neoriginál" nebo "alternativní"
  • V řadě případů jsou čelisti označovány velmi zavádějícími názvy hraničícími s porušováním práv registrované ochranné známky jako např. "sada na AL-KO", "čelisti pro AL-KO", "do kolové jednotky "AL-KO", "pro nápravy AL-KO" tak, aby čelisti nebo sady napodobenin čelistí nebyly přímo označeny značkou originálního výrobce, ale aby název vzbuzoval dojem originálu.
  • Dobrým vodítkem při výběru je také cena. Zatímco originály se prodávají v plus mínus podobných cenových relacích, ceny napodobenin jsou v závislosti na původu zboží v různých cenových relacích zpravidla výrazně nižších, než ceny kvalitních originálních výrobků. Bohužel vyšší cena napodobeniny neznamená automaticky vyšší přesnost výroby, lepší technologii nebo kvalitnější materál.
  • Napodobeniny čelistí jsou při srovnání s originálem zpravidla o jednu až dvě generace v provedení starší. Chybí na nich některé novější úpravy v rámci modernizace brzdových systémů.
  • Na napodobeninách nenajdete ražené logo ani značku výrobce nápravy/kolové brzdové jednotky, ani odpovídající katalogové označení, naopak často tam bývá velmi zřetelně a výrazně uvedené smyšlené a v řadě případů i existující číslo homologace obvykle v natištěné podobě.

Proč kupovat originály?

  • Nižší cena nemusí vždy znamenat úsporu.
  • S nižší cenou se v řadě případů váže nižší kvalita materiálů, nepřesnosti výroby a nedostatečná výstupní kontrola a zkrácená životnost.
  • Originální produkty jsou pečlivě sledovány a kontrolovány jak v procesu výroby, tak v provozu tak, aby poskytly maximální bezpečí, účinnost a životnost a samozřejmě splnily veškeré legislativní nároky.
  • Kvalitní originální brzdové obložení snižuje náklady na servis, zvyšuje bezpečnost provozu a jistotu na cestách daleko od domova.
  • Neoriginální brzdové obložení může naopak způsobit nebezpečnou disfunkci či poškození brzdového systému.

Zdroj: www.VAPP.cz

Nabídka originální čelisti AL-KO ZDE.

 

 

Záznamy nebyly nalezeny...

×

Splátková kalkulačka ESSOX